T.C. Devleti'nin Kurucusu, Banisi Mareşal Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK Diyor ki; "BÜTÜN ÜMİDİM GENÇLİKTEDİR" Ve Türrk Gençliğine, "Benim doğum günümdür" de dediği, Milli Mücadelenin Anadolu'da örgütlü başlangıcı olan Samsun'a çıktığı günü bayram olarak armağan ediyor. Gençlerimiz başta olmak üzere, 19 MAYIS ATATÜRK'ü ANMA GENÇLİK ve SPOR BAYRAMIı'mız kutlu olsun...

Yayın ilkeleri

  1. Amacı, Ufku:

Dolunay Dergi, 2016 yılı Ocak ayında yayın hayatına başlayan, dolunaydergi.com adresinden aylık yayın yapan bağımsız bir internet medyasıdır. Bilahare baskı dergiye de geçilebilecektir

Amacı; İnsanlık âleminde benzerliklerimiz ve farklılıklarımızla bütün zenginliklerimizin; ülkemizde millî birliğimiz ve beraberliğimizin; dünyada Türk dünyasının güçlü olmasına katkıda bulunmak ve bunun için ufkun ötesini görmeye ve göstermeye çalışmaktır.

Ufku(ülkü, vizyon): İlkeli, seviyeli, bilgilendirici, düşündürücü, fark yaratıcı anlatımlarla kamuoyu oluşturarak amacımız doğrultusunda farkındalık yaratmak. Okuyucularda sosyal sorumluluk bilinci geliştirmeye ve öz değerlerini evrensel değerlerle uyumlaştırarak yaşayabilecek bilinçli, güçlü toplumlar oluşmasına katkıda bulunmaktır.

2.Basın Meslek İlkeleri: Dolunay Dergisi, yayıncılık ve gazetecilik sorumluluğuyla, iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı sayarak, Basın Konseyi tarafından oluşturulan Basın Meslek İlkelerine uymayı taahhüt eder ve Gazeteciler Cemiyeti tarafından oluşturulan Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesini ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesini  benimser ve yayınlarında gözetir.

3.Ülkelerimiz ölçeğinde milli birlik ve beraberliğin önemini vurgulayan, birbirimizden güç alarak önce kendi toplumumuzu güçlendirmeyi ve insanlık ailesi içinde güçlü bir kimliği temsil etmeyi hedefler. Bunun aksine olabilecek haber veya yazılara yer vermez.

4.Dolunay Dergi yayınlarında objektiviteyi koruyarak; yayın ilkeleri doğrultusunda haber/yazı/yoruma yer verir. Bununla birlikte yazarlarımız derginin amacına ters düşmeyecek şekilde fikirlerinde ve yazılarında özgürdürler, dergimiz ifade özgürlüğünü savunur ancak sorumluluk yazarlara aittir. Dolunay Dergi yayın politikası dâhilinde değerlendirilmemelidir. Yani yazılardan ve yazı altına yapılan yorumlardan Yazı İşleri Müdürü ve Yayıncılar ( derginin hiçbir yönetici, kişi ve kurumları) sorumlu değildir. Hukuki sorumluluk yazarlara ve yorumculara aittir.

5.Dergimizde Türkiye Cumhuriyetine, milli değerlerimize ve diğer ülkelerin değerlerine hakaret eden, aşağılayan yazı ve paylaşımlara izin verilmez. Aynı şekilde yayınlanan yazı ve yapılan yorumlar hukuku ihlal eder nitelikte olamaz.

6.TELİF: Tüm yayın hakları Dolunay Dergiye aittir. Kopyalayabilmek için Dolunay Dergi Telif ve Kopyalama Kurallarına uyulması zorunludur.

7.Okuyucu Hakları: Dolunay Dergi, okuyucusunun haklarını gözetir. Herhangi bir yasal zorunluluk olmadığı takdirde e-posta, isim mesajları paylaşılmaz.

8.Yazarlarımızın bilgileri, yasal durumların haricinde paylaşılmamaktadır, Yazarlarımıza e- posta veya iletişim sayfamızdan ulaşılabilir.

9. Okuyucu yorumları hakaret, küfür veya argo içerikli olamaz. Hukuki ve insanı değerlere uymak durumundadır. Bu tür yorumlar geldiğinde kaldırılır, kişiye ihtarda bulunulur, abonelikten/üyelikten çıkarılır. Yasal sorumluluk yorumculara aittir. Aynı şekilde spam ve reklam içeren yorumlarda dergide engellenir.

10. Gözden kaçan, zararlı unsurlar bulunduran ifade, yazı, yorum vb. bildirildiğinde içerik kaldırılır, düzeltilme yapılması gerekiyorsa yapılır.